Sosyal Sorumluluk Projeleri

RENKLİ DÖNÜŞÜM / EXİTCOM AKADEMİ

By 9 Kasım 2018 No Comments

Renkli Kampüs Programı İstanbul’da bulunan üniversitelerde eğitim gören engelli ve engelsiz öğrencilerin doğru istihdam için donanımlarını çeşitli konularda düzenlenmiş modüller kanalıyla güçlendirmek, toplumda ve iş hayatında sosyal sorumluluk farkındalığı yüksek birer lider olarak rol almaları, kalifiye staj ve istihdam olanaklarının arttırılması üzerine tasarlanmış bir liderlik programıdır.

Bizler de farkındalık ve eğitime verdiğimiz önemle Renkli Kampüs’ün 5. Döneminde dahil olarak Değiştiren Adımlar Komitesi katılımcılarıyla birlikte her üniversitede çevre liderlerimizin olmasını amaçlıyoruz. Yaptığımız projenin amacı üniversitelerde çevre bilinci kazandıracak çevre liderlerini yaratmaktır. Bu süreçte de engelli ve engelsiz öğrenci katılımcılarımıza geri dönüşüm konusunda eğitimler vererek iş hayatlarında kullanabilecekleri sertifikalarla istihdam sağlanacaktır. Exitcom Akademi’nin temelinin atıldığı 5. Dönem modüllerine ek olarak 6. Dönemde de Renkli Kampüs ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu proje sayesinde, elektronik atık konusunda farkındalık yaratılmış olacak ve bu konunun en önemli problemi olan son kullanıcıya ulaşma sorununa alternatif çözüm olarak sürdürülebilir bir toplama sistemiyle üniversitelere e-atık getirilmesi sağlanabilecektir.

Yorum yazın